سال1401، سال آزادسازی اراضی همدان به نفع مردم!

سال1401، سال آزادسازی اراضی همدان به نفع مردم!
به همت دولت و قوه قضاییه طرح آزادسازی سواحل و حاشیه برخی از رودخانه‌های کشور کلید خورد و با موفقیت به پیش رفت. اما در همدان خبری از این مدل آزادسازی‌ها وجود ندارد. جالب است عمده فضای باغی همدان در اختیار نهادهای دولتی و یا شخصی است و معدود جایی را می توان یافت که مردم بتوانند از نعمت آن بهره ببرند.

 

حاشیه رودخانه عباس آباد یا اردوگاه و باغ نهادهای دولتی و نظامی است یا در اختیار اشخاص است. عملا راهی برای ورود وجود ندارد.
حال باید یکی از اولویت های دولت در همدان، آزادسازی حاشیه رودخانه عباس آباد و باغات اطراف آن باشد. این مسئله در خصوص دره مرادبیگ و حاشیه سد اکباتان نیز صادق است.

در ابتدا، نهادهای دولتی و نظامی باید درب باغات و اردوگاه‌های خود را بر روی مردم باز کنند. مردم باید به دره عباس آباد دسترسی داشته باشند.

با وجود اعلام آغاز آزادسازی حریم و بستر رودخانه عباس آباد از سوی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در شهریور 1400، هنوز اقدام عملی صورت نگرفته!

همچنین حسن خانجانی، دادستان همدان هم خود را حامی آزاد سازی حریم رودخانه می‌داند و در مصاحبه با خبرگزاری فارس در بهمن 1400 بر انجام این کار توسط شرکت آب منطقه ای تاکید کرد.

 

 

درباره ی

مطلب پیشنهادی

ادعای آلودگی طرح آبرسانی به همدان به آرسنیک مبنای علمی ندارد.

سرپرست شرکت آب منطقه ای همدان: ادعای آلودگی طرح آبرسانی به همدان به آرسنیک مبنای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code