تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : khalilan
حوزه : اقتصاد, برگزیده ها, صنعت, مطالب اصلی
شماره : 3244
تاریخ : ۲۷ مرداد, ۱۳۹۸ :: ۷:۳۲
فراخوان وزیر صمت برای سرمایه گذاری در همدان وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی "جهان آباد" دارای ظرفیت های کم نظیر در کشور است از سرمایه داران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این فرصت اقتصادی در استان همدان فراخوان داد.

به گزارش همدانستان به نقل از ایرنا رضا رحمانی روز شنبه در ادامه سفرش به همدان از منطقه ویژه اقتصادی "جهان آباد" بازدید کرد و همجواری با چند استان، سهولت دسترسی به بازارهای مصرف داخل کشور و فراهم بودن زیرساخت های مورد نیاز را از ویژگی های منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد ارزیابی کرد.

وی از سرمایه داران داخلی و خارجی  برای سرمایه گذاری در جهان آباد دعوت و خاطر نشان کرد: این منطقه دارای ظرفیت و موقعیت جغرافیایی خوبی در کشور است که نظیرش کم پیدا می شود.

وزیر صمت اظهار داشت: دولت تا جایی که توان دارد برای تامین و توسعه زیرساخت های شهرک ها، مناطق ویژه اقتصادی و نواحی صنعتی کمک می کند.

وی به مسئولان همدان ماموریت داد راه های دسترسی به جهان آباد را همچون ظرفیت های بالای این منطقه تقویت کنند تا از هر نظر شرایط برای جذب سرمایه گزاران فراهم شود. 

منطقه ویژه  اقتصادی"جهان آباد" در شهرستان فامنین از توابع استان همدان واقع شده که تا کنون در بیش از یک هزار هکتار برای احداث آن تملک شده است. 

وزریر صنعت، معدن و تجارت در روز دوم سفر خود به همدان، پس از شرکت در جلسه اعضای قرارگاه اقتصاد مقاومتی این استان، از شهرک های بنکداری و فناوری های برتر همدان بازدید و در جریان روند پیشرفت فیزیکی این طرح ها قرار گرفت.

دکتر رحمانی در پایان این سفر از منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد واقع در شهرستان فامنین نیز بازدید کرد و دستورات لازم برای شتاب دهی به این طرح کلیدی - راهبردی را صادر و در نهایت همدان را به مقصد پایتخت ترک کرد.

© 2019 تمام حقوق این سایت برای همدانستان محفوظ می باشد.