تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : khalilan
حوزه : خبر یک, مطالب اصلی, همدان
شماره : 2357
تاریخ : ۳۰ آذر, ۱۳۹۷ :: ۱۱:۵۴
اسکی شورای شهر بر روی برف خیابان/ شوآف شهرداری با پاکبانان نیروهای میدانی و صف شهرداری همچون پاکبانان عزیز و زحمتکش، از آمادگی لازم برای عملیات برخوردار هستند اما مشکل مدیریتی باعث شده بود تا این توان، به موقع وارد عمل نشود

در حالی که روز گذشته، شهر همدان با رحمت الهی، سپید پوش شده بود، اما تردد در معابر شهر با دشواری انجام شد. خبرگزاری مهر نوشت: «بارش برف در همدان که از اواسط امروز آغاز شده معابر اصلی و فرعی را مسدود کرده و خبری از ماشین آلات برف‌روب و نیروهای خدمات شهری همدان نیست.»

رئیس شورای شهر #همدان نیز با پذیرش کندی کار عوامل شهرداری، از نظارت بر ارائه خدمات خبر داد. از سوی دیگر عضو جدید الورود شورای شهر یا همان علی البدل سابق که از جمله سیاسی ترین عضو شورای نیز هست، فرصت را غنیمت شمرده، در مصاحبه‌ای از مردم عذرخواهی کرد. به هر حال این روزها عذرخواهی به ژانر مسئولان تبدیل شده است. در پی انتقادات اعضای شورای شهر، شهرداری نیز در کنار آغاز عملیات برفروبی، آتش بار رسانه ای خود را نیز فعال کرد.

مدیر خدمات شهری شهرداری همدان دلیل اصلی تاخیر و کُندی در خدمات رسانی امروز به شهروندان در زمان بارش برف را ترافیک سنگین معابر اصلی دانست و گفت: با توجه به اینکه در آستانه شب یلدا قرار داریم و شهروندان اقدام به خرید مایحتاج خود کردند، متاسفانه شاهد حجم بالای تردد در معابر اصلی بودیم که همین موضوع روند خدمات رسانی را دچار اختلال کرد.

مدیر خدمات شهری شهرداری همدان در حالی شلوغی شب یلدا را دلیلی برای کندی بازگشایی معابر می داند که پیش از این در 21 آذر ماه، از آمادگی شهرداری برای پاکسازی معابر خبر داده بود و در آن شرط و شروطی نیز نگذاشته بود. وی گفته بود «شهرداری همدان آماده پاکسازی معابر در زمان بارش برف است و برای این منظور100 خودرو برفروب و یخ زدا تدارک دیده شده است»

شب گذشته با زحمات نیروهای خدمات شهری، معابر اصلی شهر کاملا باز و از صبح امروز، معابر فرعی نیز با زحمات پاکبانان در حال برف روبی است. این نشان از آن است که نیروهای میدانی و صف شهرداری همچون پاکبانان عزیز و زحمتکش، از آمادگی لازم برای عملیات برخوردار هستند اما مشکل مدیریتی باعث شده بود تا این توان، به موقع وارد عمل نشود. حال با انتشار عکس های تلاش پکبانان که از ساعات اولیه بامداد و در برف و سرما مشغول کار هستند، می‌خواهند مشکل مدیریتی را پنهان کنند.

در صورتی که اگر از ساعت اولیه، برف روبی به درستی انجام شده بود، شاید دیگر نیاز به شب بیداری این عزیزان نیز نبود!

© 2019 تمام حقوق این سایت برای همدانستان محفوظ می باشد.