یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۷ ب.ظ
بارندگی‌ها در استان همدان تداوم می‎یابد
مسئول مرکز پیش‌بینی هوای همدان با اشاره تداوم بارش‌ها به صورت برف و باران گفت: بارش برف نیمی از مناطق استان همدان را سفیدپوش کرد.

نادر پیرتاج همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان گفت: سامانه بارشی نسبتا فعالی از نیمه شب گذشته از غرب و جنوب غرب کشور به استان همدان وارد شده که این موج بارشی به صورت برف و باران آسمان استان را فرا گرفته است.

وی افزود: این بارش‌ برف و باران گاهی همراه با وزش باد خواهد بود و بارندگی‌ها تا اواخر امشب ادامه دارد و در روز دوشنبه نیز احتمال بارش پراکنده نیز دور از انتظار نیست.

مسئول مرکز پیش‌بینی هوای استان همدان با اشاره به خروج سامانه بارشی از روز دوشنبه بیان کرد: سامانه بارشی نسبتا ضعیفی از اواسط روز سه‌شنبه هفته جاری آسمان استان را فرا می‌گیرد و تا روز چهارشنبه شاهد بارش برف و باران و وزش باد خواهیم بود.

وی گفت: بیشترین بارش‌ها در ۲۴ ساعت گذشته مربوط به شهرستان اسدآباد به میزان ۳۳ میلیمتر بوده است و همچنین در همدان نیز ۱۷ میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده است.

پیرتاج‌همدانی عنوان کرد: حداقل دمای هوای همدان در ۲۴ ساعت گذشته یک درجه سانتیگراد زیر صفر و حداکثر دمای این شهر چهار درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.

وی افزود: دیشب قهاوند با سه درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و ملایر با ۹ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان بوده است.

مسئول مرکز پیش‌بینی هوای استان همدان تصریح کرد: براساس اطلاعیه هواشناسی در مدت فعالیت سامانه بارشی در جاده‌های ارتباطی لغزندگی و مه‌آلودگی و گاهی یخ‌زدگی پیش‌بینی می‌شود، دمای روزانه هوا در زمان فعالیت سامانه بارشی تا حدودی کاهش خواهد یافت.

وی اظهار داشت: به دلیل فعال بودن سامانه بارشی و بارش برف به ویژه در گردنه‌های استان احتمال اختلال در تردد وسایل نقلیه وجود دارد و همچنین احتمال وقوع آبگرفتگی، طغیان رودخانه‌ها و سیلابی شدن محل مسیل‌ها در نیمه جنوبی استان دور از انتظار نیست.

پیرتاج‌همدانی افزود: در برخی نقاط جنوبی استان احتمال تگرگ و رعد و برق وجود دارد و در این راستا احتمال آسیب به باغات و احشام و افراد در ارتفاعات از جمله ارتفاعات تویسرکان وجود دارد.

اخبار مرتبط

لینک کوتاه: http://hamedanestan.ir/?p=9602