یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۸ ب.ظ
مرغ یکی از اقلام صادراتی استان همدان شود
استاندار همدان با بیان اینکه صادرات یکی از عمده‌ترین بندهای اقتصاد مقاومتی است، گفت: باید همه شرایط را مهیا کرده تا مرغ یکی از اقلام صادراتی استان همدان شود.

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصرنیک‌بخت یک‌شنبه ۵ دی در کمیسیون تنظیم بازار استان همدان، اظهار کرد: قیمت تمام‌شده تولید مرغ در کشور ما بیشتر از سایر کشورها بوده که این موضوع به علت مدیریت غلط تولیدکنندگان مرغ است.

وی افزود: مدت زمان بالای پرورش مرغ باعث شده قیمت تمام‌شده بالا رود و در نتیجه بازارهای صادراتی نیز از دست داده‌ شود.

وی به سازمان جهادکشاورزی استان مأموریت داد تا برای صادرات مرغ برنامه‌ریزی کرده و عنوان کرد: سازمان جهادکشاورزی برای صادرات مرغ و تولید مرغ‌سایز کار کرده و برنامه ارائه دهد.

نیک‌بخت با تأکید بر اینکه باید به سمت صادرات محصولات کشاورزی به‌ویژه مرغ حرکت کنیم، ادامه داد: اداره‌‎کل دامپزشکی در عرصه تولید مرغ استاندارد و صادرات آن وارد میدان شود چرا که در تولید استاندارد و صادرات می‌تواند کمک شایانی داشته باشد.

استاندار همدان با بیان اینکه دسترسی لازم به کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای میانه وجود دارد، تصریح کرد: بسیاری از کشورهای پیرامون ایران آمادگی و دسترسی لازم برای واردات مرغ دارند که باید بر روی صادرات مرغ به این کشورها کار شود.

وی درباره قیمت گوشت در بازار همدان نیز تأکید کرد: اجازه ندهیم با منافع مردم بازی شود و جلسه‌ای برای بررسی موضوع نوسان قیمت گوشت برگزار شود.

نیک‌بخت از سازمان جهادکشاورزی و پشتیبانی امور دام خواست برای ایام نوروز گوشت و برنج مورد نیاز استان را تأمین و ذخیره کنند.

وی تنظیم بازار را یکی از اساسی‌ترین و حساس‌ترین وظایف دستگاه‌های مرتبط دانست و عنوان کرد: اقلام مورد نیاز برای بازار نوروز استان با برنامه‌ریزی و براساس نیاز مردم تأمین شود.

استاندار همدان درباره صادرات کشمش ملایر نیز خاطرنشان کرد: در دیداری که با رئیس جمهور داشتیم، نمایندگان ملایر درباره صادرات کشمش نگران بودند که رئیس جمهور دستور داد یارانه صادراتی و خرید تضمینی کشمش صورت گیرد و تأکید شد سازمان تعاون روستایی در بحث خرید تضمینی کشمش ورود کند.

نیک‌بخت با بیان اینکه کشمش موضوعی خاص استان همدان است، افزود: در مقطعی قیمت کشمش به علت ورود دلالان کاهش یافته بود و تعاون روستایی باید تا پایان راه همراه باغداران ملایری می‌بود.

اخبار مرتبط

لینک کوتاه: http://hamedanestan.ir/?p=9595