چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ | ۰۸:۰۱ ق.ظ
حواشی حضور جلیلی در دانشگاه علوم پزشکی همدان
از ترحیم مرحوم برجام تا کنایه به موج آزادی بیان در همدان!
گردهمایی «جوانان انقلابی» با حضور سعيد جلیلی در دانشگاه بوعلی همدان با پاسخگویی او به سؤالات جوانان انقلابی و حواشي جالبي همراه بود.

عصر امروز گردهمایی «جوانان انقلابی» در دانشگاه بوعلی سینا در حالی برگزار شد که حاشیه‌هایی به همراه داشت.

* دانشجویان و جوانان انقلابی دقایقی پیش از شروع مراسم در سالن مرکز همایش‌های دانشگاه بوعلی حضور یافته بودند و ازدحام دانشجویان در سرتاسر سالن به چشم می‌خورد، اغلب جوانان و دانشجویان انقلابی با سربند‌های «کلنا عباسک یا زینب» و پرچم‌های سرخ «مرگ بر آمریکا» و «هیهات من‌الذله» در سالن حضور یافته بودند.

* یک سبد گلابی بر روی سن به چشم می‌خورد که زیر آن قید شده بود «دستاورد‌های برجام» و در کنار دستاورد برجام سینی مملو از خرما و میشکا مشاهده می‌شد که نشان از حضور دانشجویان و جوانان انقلابی در مراسم ختم برجام داشت.

* قبل از ورود سعید جلیلی به سالن، مرتضی گرجی مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا سخنانی در خصوص فعالیت جوانان انقلابی و تقدیم انگشتری با مضمون «نحن صامدون» به رهبر معظم انقلاب را مطرح کرد و ابراز امیدواری کرد این فعالیت‌های انقلابی ادامه یابد.

* لحظه به لحظه به تعداد دانشجویان و جوانان انقلابی افزوده می‌شد به گونه‌ای که عده‌ای در کنار سالن ایستاده بودند و دانشجویان پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی با مضامین مختلف از جمله نقل‌ قول‌هایی از سردار شهید همدانی در دست داشتند و منتظر ورود دکتر سعید جلیلی به سالن بودند، هنگام ورود جلیلی حاضران برخاستند و مجری با لحنی صمیمی دکتر جلیلی را با عنوان «آقاسعید» خطاب کرد.

* با ورود دکتر جلیلی گروه سرود، سرود «مرگ بر آمریکا» را در سالن طنین انداز کردند و در ادامه مجری بیان دلاوری‌ها و شجاعت‌های دکتر جلیلی در مذاکرات هسته‌ای و بیانات رهبری و اجرای شعری در خصوص برجام را داشت که مورد تشویق حضار و دانشجویان سالن قرار گرفت.

* قبل از حضور جلیلی روی سن، دانشجویان بانگ «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «مرگ بر انگلیس» و «مرگ بر فتنه‌گر» را در سالن سردادند و او را با نواهای «یا حسین»، «یا ابالفضل» و «یا زینب» تا سن همراهی کردند.

* در این مراسم همچون سایر مراسم‌های برگزار شده در سالن همایش‌های علوم پزشکی، باز هم مشکل صوت در ابتدای برنامه و حضور جلیلی بر سن خودنمایی کرد و مجری طنزگونه گفت انشاءالله آمریکا را هم خواهیم گرفت و صوت آنجا نیز مثل اینجا خراب است.

* در حین سخنرانی دکتر جلیلی همه سراپا گوش بودند و در پایان سخنان دکتر جلیلی نوبت به پرسش و پاسخ دانشجویی رسید که مهدی عزیزی نماینده انجمن اسلامی دانشجویان، امیر موسیوند نماینده جامعه اسلامی دانشجویان، امین امینی نماینده بسیج دانشجویی و جهانی نماینده انجمن اسلامی دانشجویان معتدل به نمایندگی از تشکل‌های خود سؤالات را مطرح کردند.

* سؤالات انتقادی جهانی، نماینده انجمن اسلامی دانشجویان معتدل از جلیلی و عملکرد تیم او در دوران مذاکرات، تشویق عده‌ای از همفکران و جریان فکری همسو با او را به دنبال داشت، او جلیلی را با عنوان حامی گفتمان تحریم‌ها و قطعنامه‌ها خطاب کرد و با زبانی تیز ادعا کرد دانشجویان عروسک خیمه‌شب بازی این بازی‌های سیاسی شما نخواهند شد و در ادامه تبلیغ گردهمایی جوانان انقلابی دو هزار نفره و برگزاری این مراسم در سالن ۷۰۰ نفره را دست‌مایه این سخنانش قرار داد، این سخنان باز هم تشویق عده‌ای معدود را به دنبال داشت که در ادامه جلیلی خواستار رعایت سکوت حضار و بیان سؤالات این دانشجو شد، دانشجو در اعتراض به هیاهوی دانشجویان گفت؛ بالاخره آزادی بیان را دیدیم! این دانشجوی معترض معتدل! در ادامه گفت: گیریم که شاخه‌های سبز را شکستید با رویش ناگزیر جوانه‌ها چه خواهید کرد؟ و سن را ترک کرد، جلیلی در ابتدای پاسخگویی به سؤالات این دانشجو از صراحت بیان او تقدیر کرد و البته پاسخ‌های مستدل دکتر جلیلی با تشویق جوانان انقلابی همراه بود.

* در حین پاسخگویی جلیلی در خصوص مباحث هسته‌ای، همین دانشجوی معترض از بین جمع دانشجویان برخاست و با بیان اینکه از بعیدی‌نژاد به عنوان یکی از ارکان تیم مذاکره‌کننده برای ارائه عملکرد تیمشان به همدان دعوت شد که او هم پذیرفت، در ادامه خطاب به جلیلی مطرح کرد که آیا در صورت دعوت از شما برای دفاع از عملکردتان در زمان مذاکره حضور خواهید یافت که جلیلی گفت «امروز برای همین اینجا هستم!» که باز هم صدای تشویق دانشجویان در سالن طنین انداز شد.

* نماینده بسیج دانشجویی آخرین فردی بود که برای طرح سؤالات به روی سن رفت اما با بیان اینکه سؤالی ندارد اظهار کرد درد دلهایی هست و با اشاره به سخنان این دانشجوی معترض، در لحنی کنایه‌آمیز گفت: از آن جا که آزادی بیان در همه جای استان همدان موج می‌زند، حتی در دانشگاه بوعلی نیز حراست ما را رها نمی‌کند!

* در حالی که زمان اندکی به پایان مراسم باقی مانده بود همسر شهید فانوسی شهید مدافع حرم از بین حضار نامه‌ای به سعید جلیلی رساند با این عنوان که عده‌ای می‌گویند مدافعان حرم پول گرفته‌اند و اعزام شده‌اند، که جلیلی پاسخ داد: کسانی که در اینجا نگران حقوق بشر می‌شوند و چند قطعنامه می‌خواهند صادر کنند، بدانند افرادی مثل شهید فانوسی، فانوس مقاومت را روشن کرده و در بالای دست نگه داشته و پوزه آمریکا را در حلب به زمین می‌زنند، امروز دشمن از همین می‌ترسد که سخت‌افزار و جنگ افزار در مصاف با نیروی انقلابی جواب نمی‌دهد و به همین چیزها متوسل می‌شود.

* در پایان این مراسم از مسؤول بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی سینا، دبیر جامعه اسلامی دانشجویان استان و دبیر انجمن اسلامی دانشجویان استان دعوت شد تا برای اهدای نشان «قهرمان مقاومت» به دکتر جلیلی روی سن بروند، جلیلی از پذیرفتن این نشان خودداری کرده و سن را ترک کرد، بعد از آن در میان انبوه دوستداران خود با جوانان انقلابی عکس سلفی گرفت.

فارس

اخبار مرتبط

برچسب‌ها: ،
لینک کوتاه: http://hamedanestan.ir/?p=9545