چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ | ۰۷:۵۴ ق.ظ
سعید جلیلی در همدان
وقتي مي‌توان از حقوق شهروندي صحبت كرد كه تابع اجازه كدخدا نباشيم
عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه دشمن حرکت توطئه‎اي مستمری را در برابر انقلاب در پيش گرفته است، گفت: مقاومت ايران استكبار را عصباني كرده است.

سعید جلیلی ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان در همایش «جوان انقلابی» اظهار داشت: یکی از بحث‌هایی که امروز شاید قابل انکار نباشد و دوست و دشمن به آن اعتراف می‌کنند این است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در تمام این سال‌ها کسانی که از ابتدا موافقتی با این انقلاب نداشتند، هر آن چه در توان بودند انجام دادند تا روند پیشرفت این کشور را بگیرند اما موفق نشدند.

وی گفت: بارها مقامات آنها به انحای مختلف عنوان کردند که اگر کاری را علیه انقلاب انجام ندادیم، نتوانستیم و آن چه توانستیم را انجام دادیم تا جلوی پیشرفت کشور ایران را بگیریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه دشمن حرکت توطئه‌ای مستمری را در برابر انقلاب در پیش گرفته است، افزود: آن چه دشمن را عصبانی می‌کند ایستادگی این کشور، مقاومت و دستیابی به پیشرفت است.

وی با اشاره به اینکه دشمن از اینکه ایران پیشرفت می‌کند، مقاومت می‌کند، پیروز می‌شود، در تحیر و ترس است، افزود: مقاومت ایران تکثیر می‌شود و همین دشمن را نگران کرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: دشمن می‌فهمد که جوانه‌های تفکر و بینش انقلابی، متکی به خود هستند، وابسته نیستند، درون‌زا بوده و شکوفایی مبتنی بر اندیشه‌ای دارند که آن را شکوفا می‌کند.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن خطاب به مسلمانان خواستار آمادگی جامعه اسلامی برای خوشحال کردن دوستان و عصبانیت دشمن شده است، تاکید کرد: اگر پیشرفت به دست آمده موجب عصبانیت دشمن می‌شود در واقع بازگشت به ذات درونی او دارد که راضی به پیشرفت دیگران نیست.

جلیلی با اشاره به سند استرات‍ژی امنیت ملی آمریکا، افزود: در این سند آمده که برای یکصد سال آینده باید رهبری جهان در دست آمریکا بماند، اما سئوال اینجاست که چه کسی این حق را به شما داده است؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در سند استراتژی امنیت ملی آمریکا بیان شده که باید فاصله معنادار خود را با دیگران حفظ کنیم و دیگران نباید به ما برسند، تصریح کرد: در این سند با کمال وقاحت بیان می کنند، در صورت لزوم از سلاح هسته‌ای هم استفاده می کنیم اما با چند سانتریفیوژ ما مشکل دارند!

دشمن باید از ما عصبانی باشد، نه اینکه سرعت پیشرفت کشور براساس اخم و لبخند دشمن تعیین شود

وی با تاکید بر اینکه دشمن به بهانه، بهانه‌زدایی مانع پیشرفت کشور می‌شود ولی این نفس پیشرفت انقلاب و ایران است که دشمن را عصبانی می‌کند، ادامه داد: دشمن باید از ما عصبانی باشد، نه اینکه سرعت پیشرفت کشور براساس اخم و لبخند دشمن تعیین شود.

جلیلی با تاکید بر اینکه نباید به بهانه عصبانیت دشمن پیشرفت کشور عقب بیفتد، خاطرنشان کرد: این تفکر انقلابی است که پیشرفت و تعالی یک ملت را بر عصبانیت دشمن ترجیح می دهد.

وی با بیان اینکه اگر دشمن عصبانی شده پاسخ آن کند کردن و متوقف کردن پیشرفت یک کشور نیست، تاکید کرد: امروز دشمن از تفکر انقلابی می‌ترسد به این خاطر که می‌بیند تفکر انقلابی پیشرفت و تولیدی دارد که متکی به خود است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه این تفکر انقلابی که در دفاع مقدس ظهور پیدا کرده امنیتی تولید کرده که ذاتی می شود، افزود: دشمن بعد از ۲۸ سال جرأت نمی‌کند به مرزهای ایران نزدیک شود و می گوید هر کاری برای ضربه زدن به ایران انجام دادم.

وی با بیان اینکه تفکر انقلابی برای امنیت نگران بدعهدی دشمن نیست، افزود: این تفکر اجازه نمی‌دهد حقوق اساسی یک ملت به آنچه دشمن می‌خواهد گره بخورد و برای داشتن پیشرفت، امنیت و تعالی نباید نگران اخم و عصبانیت دشمن بود.

جلیلی با طرح این سئوال که چرا امنیت کشور زبانزد شده است؟، ادامه داد: بسیاری از مقامات اروپایی امنیت ایران را نمونه دانستند در حالی که امنیت ایران مانند کشورهای اروپایی نیست و همسایه‌هایی مانند عراق و افغانستان با آن شرایط خاص را دارد.

وی با بیان اینکه امنیت مبنی بر یک قدرت و اندیشه درونی است و اجازه نمی‌دهد که کسی برای او تعیین کننده باشد، افزود: دشمن از امنیت کشور ما می‌ترسد و سعی دارد در هر برهه‌ای با تهدیدهای موهوم در رابطه با اینکه کسانی می‌خواهد این کشور را به جنگ برساند، نگرانی ایجاد کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه کسی جرأت نمی‌کند معترض مرزهای کشور شود، ادامه داد: امروز دشمن در سوریه و صدها کیلومتر دورتر از ایران نتوانسته موفق شود.

وی جنگ نرم را ترساندن از تفکر و پوشاندن دستاوردهای یک تفکر دانست که می‌تواند موفقیت‌هایی را برای طرف مقابل به ارمغان بیاورد، افزود: برای داشتن موفقیت پایدار نباید اجازه داد کسانی تفکر انقلابی را به حاشیه ببرند.

باید در عمل نشان دهیم مدافع حقوق شهروندی ملت هستیم

جلیلی تاکید کرد: ما باید در عمل به مدعیان کدخدایی دنیا نشان دهیم که مدافع حقوق شهروندی ملت هستیم و اجازه نمی دهیم حقی از کشور ضایع شود و یا کسی از آن سر دنیا برای انجام عملیات بانکی به ما اجازه دهد.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در سطح جهان اسلام‌هراسی و در سطح منطقه ایران‌هراسی را دنبال می‌کند، بیان کرد: دشمن در سطح داخلی مردم را از انقلاب و تفکر انقلابی می‌ترساند چراکه می‌داند این تفکر می‌تواند موفقیت‌های زیادی را رقم بزند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه تفکر انقلابی در شرایط مختلف کشور را از بن‌بست‌ها خارج کند، تصریح کرد: وقتی حاملان تفکر انقلابی بروز و ظهور کردند، موفقیت‌ها شکل می‌گیرد به نحوی که افرادی از این ملت با تفکر انقلابی می‌ایستند و موفقیت خود را نشان می دهند که یکی از این افراد شهید همدانی است.

تفکر انقلابی در سوریه در حال تکثیر است

وی به ملاقات خود با شهیدهمدانی در سوریه اشاره کرد و با بیان اینکه تفکر انقلابی در سوریه در حال تکثیر است در حالی که دشمن اگر از همه ابزار تروریسم استفاده می‌کند، تاکید کرد: شهید همدانی تفکر انقلابی را اشاعه داد به نحوی که امسال رئیس جمهور آمریکا اعتراف کرده و در سوریه موفق نبودیم چون ایران آنجا بود.

جلیلی با اشاره به اینکه دشمن تمام توان خود را گذاشت تا ایران هسته‌ای نشود، اما ایران هسته‌ای شد، افزود: دشمن می‌گفت که غنی‌سازی در ایران نباید به سه درصد برسد اما ایران به غنی‌سازی ۲۰ درصد رسید، این حاصل موفقیت ملت بود نه کسی که گفت‌وگو کرد.

وی با بیان اینکه دشمن فقط بیانیه و اعلام موضع نمی‌کرد بلکه تمام توان خود را به کار گرفته و دانشمندان کشور را ترور می‌کرد و ویروی اکستاکس نت فرستاد و خرابکاری‌های زیادی انجام داد، یادآور شد: امثال همین احمدی روشن ها با راه و تفکر روشن پیدا می شود که در برابر دشمن ایستادگی کرده و نمی ترسند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه تمام ابزار دشمن ترساندن است و نترسیدن باطل‌کننده ترساندن است، خطاب به دانشجویان، تاکید کرد: نترسید و نگران نباشید، دشمن نمی‌تواند چراکه تفکر انقلابی در کشور وجود دارد.

انتهای پیام/۸۹۰۴۵/ ۴۰

اخبار مرتبط

لینک کوتاه: http://hamedanestan.ir/?p=9541