یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ | ۲۳:۳۶ ب.ظ
جمع‌آوري لباس گرم براي كودكان نيازمند و كم‌برخوردار همدان
مسؤول گروه جهادي شهيد حميد هاشمي از جمع‌آوري لباس گرم و وسايل گرمايشي براي كودكان نيازمند و كم برخوردار استان همدان خبر داد و گفت: اين طرح همزمان با سنت ديرينه شب يلدا در استان اجرا مي‌شود.

بهزاد عسگری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اجرای طرحی با هدف کمک‌رسانی به محرومان، اظهار کرد: این طرح به صورت مشترک از طریق گروه جهادی شهید حمید هاشمی و گروه جهادی شهید وزوایی دانشگاه شریف اجرا می‌شود.

وی هدف از اجرای این طرح را کمک‌رسانی به محرومان دانست و گفت: تهیه لباس و غذای گرم و اینگونه موارد و توزیع آن در مناطق محروم از جمله اهداف این طرح است که از ابتدای تشکیل بسیج دانشجویی در دانشگاه بوعلی صورت می‌گرفت.

مسؤول گروه جهادی شهید حمید هاشمی بیان کرد: گروه‌های جهادی دانشگاه بوعلی در تابستان نیز با انجام کارهای عمرانی، بهداشتی و آموزشی فعال هستند که در صورت امکان در پایان هفته‌ها نیز در طول سال این فعالیت‌ها ادامه می‌یابد.

وی به فعالیت سه گروه جهادی طی دو هفته در تابستان اشاره کرد و افزود: حدود ۲۰۰ نفر از دانشجویان داوطلب در دو بخش برادران و خواهران در کارهای عمرانی، ‌آموزشی و بهداشتی این اردوها حضور داشتند.

عسگری با بیان اینکه برای انجام کارها در گروه‌های جهادی در روستاها فراخوان می‌شود، تصریح کرد: در تابستان هشت روستا با انجام کارهای عمرانی توسط گرو‍‌ه‌های جهادی ساماندهی شد که هزینه‌هایی نیز در برداشت که گاه اعضای گروه با مراجعه به خیران این هزینه‌ها را تأمین می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه انتظار حمایت و بها دادن به گروه‌های جهادی را از سوی مسؤولان داریم، یادآور شد: انتظار داریم به این حرکت‌های جهادی بها داده شود و کمک‌های نهادهایی همچون کمیته امداد از طریق این گروه‌ها هزینه شود و در صورت امکان ردیف خاصی به این فعالیت‌ها اختصاص داده شود.

مسؤول گروه جهادی شهید حمید هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: همزمان با سنت دیرینه شب یلدا، حرکت جهادی به منظور جمع‌آوری لباس گرم و وسایل گرمایشی برای کودکان نیازمند و کم‌برخوردار استان شکل گرفته که خیران می‌توانند برای تحویل اقلام کمکی به دفاتر بسیج دانشجویی دانشکده‌ها مراجعه کرده و یا با شماره ۰۹۱۸۶۲۵۴۹۲۴ تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

لینک کوتاه: http://hamedanestan.ir/?p=9518