شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ | ۲۳:۲۸ ب.ظ
پیگیری معضلات اجتماعی شهر دغدغه تشکل های دانشجویی/تپه پيسا؛ محل امن معتادان و باند مواد مخدر!
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان با اشاره به معضل تپه پیسای همدان، گفت: تا وقتی که برای مسؤولان آرمان های اصیل انقلاب دغدغه نشود ما نمیتوانیم این معضلات را حل کنیم.

محمدصادق تمهیدی‌منیر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: قرارگاه دانشجویی شهید همدانی در این زمان یکی از مهم‌ترین وظیفه خود را ورود جدی در مساله مقابله با آسیب‌های اجتماعی در استان می‌داند که در این راستا چندین طرح را مورد بررسی قرار داده و عملیاتی می‌کند.

وی با بیان اینکه یکی از این موضوعات در شهر همدان است، گفت: با توجه به کم‌کاری مسؤولان استان در دهه‌های گذشته تاکنون در شهر محل‌هایی امن برای خرید و فروش و مصرف مواد مخدر تشکیل شده که با پیگیری‌های قرارگاه شهیدهمدانی و رسانه‌های انقلابی همدان جلساتی با مدیر اجتماعی استاندار و اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر داشته‌ایم که ان‌شاءالله در قدم‌های بعد موثر واقع خواهد شد

دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان همدان خاطرنشان کرد: یکی از این محل‌ها در تقاطع جاده لاله‌جین و بلوار آیت‌الله نجفی که معروف به «تپه پیسا» است که احتمال می‌رود یکی از مناطق باشد که در آن آثاری از تمدن مادها کشف شود.

وی با بیان اینکه این منطقه باستانی در حال حاضر با حفاری‌هایی مواجه است که نه برای کشف آثار باستانی بلکه برای درست کردن جان‌پناه درست شده است؛ گفت: جان‌پناهی برای معتادان که برای خوابیدن یا مصرف کردن اعتیاد راه افتاده است.

تمهیدی‌منیر با اشاره به اینکه گاهی افرادی از مناطق دیگر برای مصرف مواد مخدر به این منطقه می‌آیند و برخی ساکن در حفره‌ها و غارهای این تپه هستند، یادآور شد: البته این گوشه‌ای از وقایعی بود که در این تپه انجام شده است؛ قسمت مصیبت‌بار این منطقه این است که مکان امن برای حضور باندهای مواد مخدر شده است.

وی با بیان اینکه متأسفانه خیلی راحت می‌شود در این مکان به راحتی هر نوع مواد مخدر را خرید و در آن جا مصرف کرد، گفت: اسفبارترین نقطه مشکلات این منطقه حضور زنان و دختران است که در بهترین حالت برای مصرف مواد به این منطقه می‌آیند.

دبیر قرارگاه دانشجویی شهید همدانی با بیان اینکه در صحبت‌هایی که ما با افراد حاضر در آن منطقه داشتیم آمارهایی عجیب از خودکشی‌ها، کودک‌فروشی‌ها و مشکلات دیگر که از گفتن آنها زبان ما عاجز است روبرو بودیم، افزود: باید بگوییم مسؤولان اجرایی استان و شهرستان سر خود را مانند کبک زیر برف کرده‌اند و نگاهی به این مسئله مهم که در نقاط شهر است ندارند.

وی با بیان اینکه مسؤولان باید این را بدانند که این منطقه خود عامل شیوع بزه‌کاری‌های اجتماعی و رشد آسیب‌های اجتماعی در شهر شده و تمام افراد حاضر در این مناطق در شهر زندگی می‌کنند و فکر جمع کردن این‌ها در یک جا فکری کاملاً اشتباه است، گفت: اگر کاری جهادی و انقلابی با حضور تمام دستگاه‌های استان انجام نشود مطمئناً گریبان همه شهر را خواهد گرفت.

تمهیدی‌منیر افزود: با این وضعیت یک سؤال به ذهن متبادر می‌شود که نکند این منطقه از روی عمد آنقدر آزاد و امن شده که به تصور مسؤولان همه معتادان و باندهای خرید و فروش مواد مخدر را جمع کرده‌ایم در یک جا که به شهر نیایند و آمار سرقت و بزهکاری‌ها در شهر کم شود . آیا این درست است؟ اظهار کرد: جنبش دانشجویی استان از تمام مسؤولان می‌خواهد سری هم به مبانی انقلاب زده و نگاهی هم به زیر پوسته شهر به صورت جهادی و انقلابی داشته باشند؛ البته لازم به تذکر می‌دانم همگی در برابر خون شهیدان و اسلام مسؤولیم و باید در پیشگاه خداوند پاسخگو باشیم.

اخبار مرتبط

لینک کوتاه: http://hamedanestan.ir/?p=9435